Alenka Čebašek 22. v klasiki

Na mladinskem svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju in svetovnem prvenstvu smučarskih tekačev do 23 let v turškem Erzurumu so v četrtek tekmovali v starejših kategorijah. V teku na10 km klasično so bile najhitrejše Rusinji Marija Gušina in Polina Medvedjeva ter Norvežanka Martine Ek Hagen, edina Slovenka na startu Alenka Čebašek pa je z zaostankom 2:13,3 zasedla 22. mesto med 40 tekmovalkami.

Alenka Čebašek [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Med tekači do 23 let je na15 km klasično zmagal Rus Jevgenij Belov, drugi je bil Američan Noah Hoffman, bronasto kolajno je osvojil Nemec Hannes Dotzler, medtem ko je Matija Rimahazi zasedel 43. mesto, Domen Potočnik pa je pristal 60. mestu med 68 uvrščenimi.

V petek bosta tekmi v skiatlonu: mladinke se bodo pomerile na 5 km klasično in 5 km prosto, mladinci pa na 10 km klasično in 10 km prosto.

Rezultati: Mladinsko svetovno prvenstvo .: Erzurum :. 10 km (ž)
Rezultati: Mladinsko svetovno prvenstvo .: Erzurum :. 15 km (m)