Alenka Čebašek in Anamarija Lampič najhitrejši v Dobbiacu

Slovenske tekačice nadaljujejo z uspešnimi nastopi tudi na zadnjih tekmah celinskega pokala v tej sezoni v italijanskem Dobbiacu. V prologu na 2,5 km v prosti tehniki je zmagala Alenka Čebašek, Barbara Jezeršek je bila tretja, Mirjam Cossettini pa 14.

Alenka Čebašek [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Še uspešnejše so bile slovenske tekačice v kategoriji do 20 let, v kateri so se na prvih treh mestih zvrstile Anamarija Lampič, Lea Einfalt in Anja Eržen, Nika Razinger pa je bila peta.

Med člani, ki so tekli na3,3 km, so prva tri mesta zasedli Italijani Pietro Piller Cottrer, Fabio Clementi in Mirco Bertolina, najboljši Slovenec pa je bil Matija Rimahazi na 45. mestu.

Med tekači do 20 let je zmagal Avstrijec Max Hauke, Miha Šimenc pa je zasedel 28. mesto.

V soboto bodo tekme na 5 in 10 km v klasični tehniki.

Rezultati: Celinski pokal .: Dobbiaco :. Mladinke
Rezultati: Celinski pokal .: Dobbiaco :. Mladinci
Rezultati: Celinski pokal .: Dobbiaco :. Članice
Rezultati: Celinski pokal .: Dobbiaco :. Člani