Anamarija Lampič 6. na mladinskem svetovnem prvenstvu

Drugi dan mladinskega svetovnega prvenstva v kazahstanskem Almatyju je tekaški program potekal v znamenju individualnih preizkušenj v prosti tehniki. Slovenske barve je najbolje zastopala Anamarija Lampič, s končnim 6. mestom je na 5 km za zmagovalko Nemko Victoria Carl zaostala 14,8 sekunde. Drugo mesto je osvojila Rusinja Anastasia Sedova (+5,3) ter tretje rojakinja Natalia Nepryaeva (+5,9). Med trideseterico sta se uvrstili še Anita Klemenčič s 26. mestom (1:05,1) in Manci Slabanja s 27. mestom (+1:05,3). Še ne 16. letni Anji Mandeljc je uspel lep rezultat in sicer 32. mesto (+1:16,4).

Anamarija Lampič [foto: OK Erzurum/Facebook]

Med mladinci, ki so se pomerili na 10km, se je izmed slovenske četverice najbolje odrezal Miha Šimenc in sicer s 26. mestom. Zmagovalni oder so zasedli ruski mladinci, zmagal je Alexey Chervotkin s časom 23:36,4, drugo mesto je sovojil Denis Spitsov (+15,9) ter tretje Alexander Bakanov (+34,4). Miha Dolar je osvojil 42. mesto, Janez Lampič 51. mesto ter Benjamin Črv 57. mesto.

Rezultati: MSP.: Almaty :. Mladinke
Rezultati: MSP.: Almaty :. Mladinci