AP: Hvala poletel do zmage

Na skakalnici, kjer je Rok Benkovič leta 2005 postal svetovni prvak, je danes Jaka Hvala dosegel svojo drugo zmago na tekmah Alpskega pokala. 17-letni skakalec iz Ponikev je za pol točke ugnal v Kranju nepremagljivega Thomasa Lacknerja.

Jaka Hvala [foto: Klemen Zibelnik]

Drama na vrhu

Thomas Lackner je po prvi seriji vodil pred Jako Hvalo za pol točke, a naš mladi biser mu je v finalu vrnil z daljavo dneva 98,5 metrov in se zavihtel na sam vrh. Poleg Hvale je bil po prvem skoku drugi tudi Stefan Kraft, ki pa je v finalu za meter zaostal za Slovencem in padel na tretje mesto. Morda smo malce več pričakovali od preostalih naših skakalcev. Točke je sicer osvojilo še šest naših mladih upov, vendar nihče več med najboljšo petnajsterico. Na 19. mestu je končal Gašper Bartol z zelo dobrim finalnim skokom, ko je imel 11. oceno. Andraž Pograjc je bil 22., Jan Družina mesto za njim, točke tudi Roku Justinu na 26. mestu ter Gašperju Martinčiču za 28. mesto.

Jutri bo v Oberstorfu na sporedu še četrta tekma alpskega pokala.

Rezultati: Alpski pokal .: Oberstdorf :. Uradni rezultati