Borut Mavc dobro izkoristil domač teren

Nordijski kombinatorci so se v okviru alpskega pokala pomerili v Sloveniji. V Kranju so v zgodnji jutranjih urah opravili s skakalnim delom, nato pa se je dogajanje preselilo na zasneženo Pokljuko, kjer so mladi kombinatorci odtekli še 10 kilometrov. V cilj je najhitreje pritekel Avstrijec Philipp Orter, ki je po skokih zasedal deseto mesto, v ciljnem finišu pa le za 0,8 sekunde ugnal Nemca Davida Weldeja. Na najnižjo stopničko zmagovalnega odra se je povzpel še en Avstrijec David Pommer (+15,3).

Borut Mavc [foto: Aleš Gros]

Tekaško je odlično nastopil Borut Mavc (+1:06,6), ki se je s petim časom iz 36. povzpel na odlično šesto mesto. Tako je 19-letnik prišel do druge najboljše uvrstitve v tem rangu tekmovanja ter napovedal dober rezultat tudi na nedeljski preizkušnji. Točke je osvojil tudi Urh Krajnčan (+2:23,5), ki je ravno tako v drugi polovici napredoval. Na tekaški del se je podal kot 26., na koncu pa je zasedel 20. mesto. Štiri točke pa je za 27. mesto vknjižil še Luka Oblak (+3:06,5), ki je tako izenačil uspeh kariere na tekmah alpskega pokala. Član SSK Alpina Žiri je po skokih zasedel 41. mesto. Izven dobitnikov točk sta na 42. oz. 44. mestu ostala le Aljaž Ogrinc (+7:06,3) in Tomaž Seme (+8:18,4).

Rezultati: Alpski pokal .: Planica :. Uradni rezultati