COC: Tudi v drugo Avstrijec, Zima in Dobovšek med deset

Najboljša šesterica [foto: Ania Trybus]

Drugo tekmo celinskega pokala v poljskih Zakopanah je dobil Avstrijec Stefan Thurnbichler pred Nemcem Markusom Eisenbichlerjem in rojakom Michaelom Hayböckom. Najboljši naš znova Rok Zima.

Tržičan se tokrat ni povzpel na oder za zmagovalce, a osvojil je še vedno zelo dobro osmo mesto. Takoj za njim je končal Matej Dobovšek, ki je v finalu imel peto oceno, najboljšo petnajsterico pa zaključuje Primož Pikl. Znova so se do točk dokopali tudi sledeči fantje – Robert Hrgota je osvojil 18. mesto, Dejan Judež je bil 23., Matic Kramaršič pa 26. Izven finala sta ostala Jure Šinkovec in Matjaž Pungertar.

V skupnem seštevku se je na vrh prebil Mario Innauer, drugi je Zima, Pungertat četrti, Judež pa šesti. Celinski pokal se nadaljuje v Kuopiu prihodnji teden, nato pa sledi še finale v Wisli na Poljskem.

Rezultati: Celinski pokal .: Zakopane :. Uradni rezultati