Damjan na stopničkah v Rusiji

Druga tekma poletne velike nagrade v ruskem Nizhniy Tagilu se je razpletla tudi po slovenskih željah, saj je Jernej Damjan zasedel drugo mesto. Ljubljančan je bil po prvi seriji s skokom 126,5 m ravno tako drugo, v finalu je sicer zmogel meter dlje, a vodilnega Čeha Jakuba Jande (129,0; 127,0) ni uspel ugroziti. Razlika med njima je znašala 4,1 točke. “Na prvih treh skokih na treningu na tej skakalnici nisem imel dobrega občutka, a na tekmovanju je bilo povsem drugače. V aprilu nisem bil niti v slovenski A ekipi, sedaj sem med najboljšimi desetimi v seštevku poletne velike nagrade. Razmišljam le o skokih in si ne želim postavljati previsokih ciljev za zimo. Vse kar moram početi je trdo trenirati,” je po drugem mestu dejal Damjan. Na zmagovalni oder sta se povzpela še Poljak Krzysztof Biegun in Norvežan Anders Bardal, ki sta si razdelila tretje mesto. Omenjena skakalca pa sta po prvi seriji skupaj z Damjanom zasedala drugo mesto.

Jernej Damjan je v Nizhniy Tagilu prikazal odlično predstavo [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Do točk so prišli še Rok Justin (124,5; 120,5) na 12., Matjaž Pungertar (122,5; 123,0) na 17., Andraž Pograjc (117,5; 121,0) na 26. in Anže Semenič (120,0; 120,5) na 27. mestu. Izven finala je tako ostal le Nejc Dežman (115,0 m; 36. mesto).

Poletna velika nagrada se bo nadaljevala prihodnji konec tedna v kazahstanskem Almatyu. V skupnem seštevku štiri tekme pred koncem vodi Nemec Andreas Wellinger (340), Damjan je tretji (259).

Rezultati: Poletna velika nagrada .: Nizhny Tagil :. Uradni rezultati