Deskarji brez finala, Glorija Kotnik 11.

Glorija Kotnik [foto: Klemen Zibelnik]

Tekma svetovnega pokala v deskanju na snegu v italijanskem Limone Piemontu je minila v znamenju Avstrijcev. Suvereno je paralelni veleslalom dobil Benjamin Karl, ki je imel najboljši čas kvalifikacij. Zmagovalec paralelnega slaloma pred dvema mesecema, Andreas Prommegger, je tokrat zasedel drugo mesto. Tretji pa je bil Manuel Veith.

Za naš moški del ekipe se tekma ni najbolje iztekla, saj se nihče izmed nastopajoče šesterice, ni uspel uvrstiti v izločilne boje. Izidor Šušteršič je bil 19., Rok Flander 20., Rok Marguč 29., Žan Košir 33. in Jernej Demšar 37.

V finale je uspelo prideskati le naši ženski predstavnici, Velenjčanki Gloriji Kotnik, ki je dosegla deseti kvalifikacijski čas. V osmini finala se je pomerila z Avstrijko Guenther Doris, nato pa po napaki tik pred ciljem za njo zaostala 35 stotink sekunde in osvojila 11. mesto. Na vrhu so bile tri Rusinje – Ekaterina Tudegesheva, Alena Zavarzina in Svetlana Boldykova.

Jutri je v Limone Piemontu nova tekma za svetovni pokal in sicer paralelni slalom.

Rezultati: Svetovni pokal .: Limone Piemonte :. Paralelni veleslalom (ž)
Rezultati: Svetovni pokal .: Limone Piemonte :. Paralelni veleslalom (m)