Deskarji paralelnih disciplin dočakali začetek sezone

V italijanski Carezzi bodo jutri s sezono svetovnega pokala vendarle začeli tudi deskarji in deskarke paralelnih disciplin. Tekma v paralelnem veleslalomu, ki je bila zaradi slabih vremenskih razmer prestavljena na torek, bo potekala na umetnem snegu, od 8.45 naprej, ko se začnejo kvalifikacije za osmino finala, pa bomo videli sedem slovenskih nastopov.

Žan Košir [foto: Miha Matavž]

Najlepše spomine na tekmo izpred enega leta ima Žan Košir, ki je osvojil drugo mesto, Rok Marguč pa je bil četrti. Zraven bo tudi Rok Flander, ki je bil leta 2011 tretji, za najvišje uvrstitve pa se bodo borili tudi Tim Mastnak, Jernej Demšar in Jure Hafner. V ženski konkurenci bomo imeli eno predstavnico in sicer Glorio Kotnik, ki bo prav tako lovila uvrstitev med šestnajsterico najboljših. Finalne vožnje se začnejo ob 12.30.