Domen Prevc mladinski svetovni podprvak

Romunski Rasnov gosti mladinski svetovno prvenstvo. Skakalci in skakalke so se danes ob pravih pomladanskih temperaturah, termometer je kazal 15 stopinj Celzija, pomerili na posamični tekmi. Za prvo medaljo za Slovenijo je poskrbel Domen Prevc, ki je zasedel drugo mesto. Po prvi seriji je bil sicer najboljši, a ga je v finalu ugnal Nemec David Siegel. Do brona je prišel Japonec Ryoyu Kobayashi. Bor Pavlovčič je zasedel deseto, Anže Lanišek 16. in Tilen Bartol 27. mesto.

Domen Prevc [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Med dekleti sta bili na štartni listi dve Slovenki. Emi Klinec je po prvem skoku kazalo zelo dobro, saj je zasedala drugo mesto, v finalu pa je skočila dokaj povprečno, s čimer je bilo sanj o medalji konec. Zdrsnila je na šesto mesto, tik za njo pa je končala Nika Križnar.

Rezultati: MSP.: Rasnov (m)
Rezultati: MSP.: Rasnov (ž)