DP: Do 20 let slavila Dežman in Turjak

Nejc Dežman [foto: Klemen Zibelnik]

Po sobotnih tekmovanjih za naslove poletnih državnih prvakov v članski kategoriji, so se danes v Kranju med seboj pomerili še mladinci do 20 let. Med skakalci je bil najboljši domačin Nejc Dežman, ki je v prvo skočil kar 114,0 m in gladko vodil. Drugo mesto je zasedel njegov klubski kolega Peter Prevc, tretji pa je bil Rok Justin (SSK Stol).

Med nordijskimi kombinatorci je bil v konkurenci osmih skakalcev nepremagljiv Alen Turjak. Član SSK Velenje je suvereno opravil s skakalnim delom, v teku pa izgubil nekaj sekund, kar ga je na koncu pomenilo naslov poletnega državnega prvaka v kategoriji mladincev do 20 let. Drugi je bil Borut Mavc (SSK Ljubno BTC), tretji pa Nace Šinkovec (SSK Alpina).

Ekipna tekma smučarjev skakalcev je bila zaradi premočnega vetra odpovedana oz. prestavljena na 29.10.2011 in sicer z enako štartno listo kot danes.

Rezultati: Smučarski skoki – mladinci do 20 let
Rezultati: Nordijski kombinatorci – mladinci do 20 let