DP: Rok Justin novi državni prvak Slovenije do 18 let

Na Bauhenku v Kranju smo dobili novega državnega prvaka Slovenije v kategoriji mladincev do 18 let. Po nekaj letih suše je najboljši v državi znova postal Žirovničan Rok Justin, ki je ugnal Jako Kosca na drugem in Matevža Slatinška na tretjem mestu.

Najboljši Slovenec na tekmi mladinskega svetovnega prvenstva v Otepääju je vodil že po prvi seriji, vsega 0,6 točke pred Koscem (SSK Mengeš), tretji pa je bil Slatinšek (SSK Ljubno BTC), ki pa je zaostajal že 7,8 točk. V finalu se vrstni red na vrhu ni spremenil. Slovenski mladinski reprezentant, Rok Justin je s skokom dneva, dolgim 106.5 metrov in kar štirih 19.5 ocenah na koncu suvereno premagal vse tekmece. Kosec mu je sicer rokavico vrgel s pol metra krajšim skokom, a slogovno ni bil blizu res izjemnemu Justinu danes. Pod odrom za zmagovalce sta končala Jaka Hvala (SSK Ponikve) in Urban Sušnik (NSK Tržič-Trifix), šesti pa je bil Matic Benedik (SSK Alpina). Državni prvak do 16 let, Cene Prevc (SK Triglav Kranj), je bil odličen sedmi.