Državni prvaki med mladinci do 16 let Lesnik, Vrhovnik in Ilirjani

V Planici je v soboto potekalo državno prvenstvo v smučarskih skokih v kategoriji mladincev do 16 let. V posamični konkurenci je slavil Kristjan Lesnik, ki je bil boljši od Domna Prevca in Urbana Roglja. Na ekipnem tekmovanju je bila najboljša Ilirija (Lovro Kos, Tine Bogataj, Urban Rogelj, Jan Kus) pred Triglavani (David Korošec, Domen Prevc, Martin Iglič, Kristjan Lesnik) in Velenjčani (Patrik Vitez, Ožbej Jelen, Vid Vrhovnik, Aljaž Osterc). Med kombinatorci pa je državni prvak postal Vid Vrhovnik, drugi je bil Urban Klinc, tretji pa Matevž Malovrh.

V Planici so izpeljali polovico programa [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Vzporedno z državnim prvenstvom mladincev do 16 let so v soboto potekale tudi tekme za pokal Cockta. V posameznih kategorijah so slavili: Urša Bogataj (članice), Žiga Mandl (člani), Žak Šilih (mladinci do 20 let) in Cene Prevc (mladinci do 18 let).

Nedeljske tekme, predvidena so bila državna prvenstva mladincev do 20 let, so bile zaradi močnega dežja po poizkusni seriji odpovedane.

Rezultati: DP Mladinci do 16 let
Rezultati: DP Mladinci do 16 let – ekipno
Rezultati: DP Mladinci do 16 let – nordijska kombinacija
Rezultati: Članice
Rezultati: Člani
Rezultati: Mladinci do 20 let
Rezultati: Mladinci do 18 let