FIS: Dvojna zmaga Eme Klinec

V soboto in nedeljo je potekal FIS pokal v Nemčiji. Naše punce so se odlično odrezale, še posebno mlada 13-letna Ema Klinec, ki je v kategoriji šolarke stopila na najvišjo stopničko kar dvakrat. Ema je ponovno pokazala, da je veliki up slovenskih smučarskih skokov.

Dobro so skakala tudi ostala dekleta, v kategoriji šolarke (letnik 97-99) so poleg omenjene odlične Eme Klinec skakala še naslednja dekleta: Agata Stare je na sobotni preizkušnji osvojila zelo dobro tretje mesto, v nedeljo pa je na koncu skočila na 15. mesto. Tudi mlada Julija Sršen se je odlično odrezala. V soboto je bila dvanajsta, v nedeljo pa posegla še mesto višje. Anita Seretinek je v soboto končala na 15. mestu, v nedeljo pa je skakala še bolje in končala na 10. mestu. Tudi Tanja Fricelj je skakala dobro, v soboto je osvojila 16., v nedeljo pa 17. mesto.

Tudi v kategoriji mladink (letnik 94-96) je dobo skakala Manja Pograjc, ki je osvojila šesto mesto, v nedeljo pa bila peta.

V kategoriji šolarke je v skupnem seštevku Ema Klinec prepričljivo v vodstvu.