Geiger slavil zmago v Rusiji

V ruskem Nižnem Tagilu se je začela 43. sezona svetovnega pokala, ki jo je dobil Nemec Karl Geiger, Anže Lanišek in Cene Prevc sta končala med najboljšo osmerico.

Prvo zmago v novi sezoni je vknjižil Karl Geiger [foto: Bobo]

Prvič v zgodovini svetovnega pokala v smučarskih skokih je prvo tekmo gostil ruski Nižni Tagil. Na tekmi so nastopili štirje Slovenci, potem ko sta Domen Prevc in Timi Zajc izpadla v včerajšnjih kvalifikacijah. Po prvi seriji je bil na 9. mestu najboljši Anže Lanišek s 126.5 metri in 113,6 točkami, ravno največje sreče z razmerami pa ob svojem nastopu ni imel. Cene Prevc je bil naš drugi finalist s 121.5 metri in 106,7 točkami, imel pa je še manjši vetrovni odbitek kot Lanišek, zasedal je 15. mesto po prvi seriji. Brez finalne serije sta ostala Lovro Kos s 113.5 metri in 92,3 točkami na 34. mestu ter Tilen Bartol, ki je v odličnih razmerah skočil 116.5 metrov in je na 42. mestu zbral 85,4 točk.
V vodstvu je bil lanski junak zime, Norvežan Halvor Egner Granerud s 133 metri in 127,5 točkami pred Nemcem Karlom Geigerjem, ki je skočil 134.5 metrov, zbral pa je 126,8 točk, tretji je bil Japonec Rjoju Kobajaši s 128 metri in 121,6 točkami.

Anže Lanišek je sezono začel kot najboljši Slovenec [foto: SZS]

V finalni seriji je Prevc doskočil čez navidezno zeleno črto, a 127.5 metrov v tistem trenutku ni pomenilo vodstva, kljub temu pa je na koncu z 215,5 točkami pridobil kar sedem mest in je s končnim 8. mestom sijajno odprl olimpijsko sezono. Lanišek je prav tako preskočil zeleno črto, a tudi ni prevzel vodstva, na koncu pa je s 122.5 metri in s skupno 219,1 točkami končal tik pred Prevcem na zelo dobrem 7. mestu.

Zmagal je svetovni prvak v poletih iz Planice, Geiger, ki je v finalu skočil 133 metrov, 252,4 točk pa je bilo dovolj za končno slavje. Na drugo mesto se je prebil Kobajaši s 131 metri in 243,7 točkami, na tretje pa je padel Granerud s 125 metri in 239,7 točkami.

Jutri bo v Nižnem Tagilu ob 16. uri na sporedu še ena posamična tekma.

Rezultati: Svetovni pokal .: Nižni Tagil