Grki tudi v smučarskih skokih

Trenutno najbolj zadolžena država evropske unije Grčija bo v prihodnje prisotna tudi v svetu smučarskih skokov. Zato bo poskrbel Nico Polychronidis. V mlajših kategorijah je sedaj 23-letnik nastopal za nemški klub iz Oberstdorfa, pri 15-letnih pa je bil celo nemški podprvak. Nemci so ga hitro uvrstili v nacionalno ekipo in Nico je leta 2009 v italijanskem Pregelatu na tekmi celinskega pokala zasedel celo tretje mesto. Sledila je krizno obdobje, kjer dobrih rezultatov ni bilo.

Nemška smučarska zveza (DSV) ga v letošnji sezoni ni uvrstila med reprezentante, zato se je Nico odločil, da bo v prihodnje nastal za Grčijo. Njegov oče je namreč Grk, mama pa je Nemka. Njegova želja je nastopiti na letošnjem svetovnem prvenstvu v Val di Fiemmu, pred tem pa še na nekaterih tekmah svetovnega pokala.