Ilka Štuhec tretjič zapored slavila na šestikilometrski Gardenissimi

Ilka Štuhec [foto: GEPA]

Italijansko smučarsko središče Val Garden je znova gostilo najdaljši veleslalom na svetu. Na progi, ki je imela 115 vrat in 1.033 metrov višinske razlike, je nastopilo preko 500 smučarjev. Šestkilometrsko preizkušnjo Gardenissimi je med dekleti najhitreje prevozila Ilka Štuhec, ki je bila že tretjič zapored nepremagljiva. Progo je prevozila v času 4:16,49. Drugo mesto je pripadlo domačinki Vereni Stuffer, ki je zaostala za več kot sedem sekund (+7,66). Tretje mesto pa je pripadlo Avstrijki Jessici Depauli (+7,70). Le 28 stotink več pa je na četrtem mestu zaostala Maruša Ferk.

Pri moških je imel drugič zapored najhitrejši čas Avstrijec Hannes Reichelt (4:06,19). Za njim sta se uvrstila Italijana Siegmar Klotz (+1,76) in Michael Gufler (+5,89). Najboljši Slovenec je bil Nik Peternel (+32,06) na absolutnem 37. mestu.

Rezultati: FIS tekme .: Scoul :. Veleslalom (ž)