Izjemen tek Bjorgnove, Čebaškova na 41. mestu

Predzadnja tekma za svetovni pokal v smučarskem teku pred olimpijskimi igrami v Sočiju, je bila v italijanskem Toblachu v znamenju izjemne predstave norveške tekaške kraljice Marit Bjorgen. Slednja je v cilj 10 kilometrske preizkušnje v klasični tehniki pritekla s 36,7 sekundami prednosti pred vodilno v skupnem seštevku svetovnega pokala rojakinjo Therese Johaug. Švedinja Charlotte Kalla je osvojila tretje mesto (+42,9). Alenka Čebašek je osvojila 41. mesto, Barbara Jezeršek pa 46. mesto.

Marit Bjöergen je slavila suvereno zmago [foto: OK Val di Fiemme]

Dekleti sta tekmovali s sintron smučmi (ne mazalne smuči), ki jih nista vajeni, bili so težki pogoji. Včeraj smo se morali zaradi snežnega zameta preseliti iz višine 1700 m na 900 m. Dekleta so slabo spala, pojavil se je efekt višine. Danes dekleti pač nista bile ta pravi. Upam, da se do jutrišnjega sprinta stvar že normalizira,” je povedal glavni trener Marko Gracer.

Jutri je na sporedu sprint v prosti tehniki. Na štartu bodo Katja Višnar, Vesna Fabjan, Alenka Čebašek ter Boštjan Klavžar.

Rezultati: Svetovni pokal .: Toblach