Jaka Hvala danes na tretjem mestu

Jaka Hvala, ki je na včerajšnji tekmi celinskega pokala v Engelbergu zasedel drugo mesto, je na današnji tekmi v švicarskem skakalnem središču po prvi seriji zasedel “le” enajsto mesto. 18-letnik iz Slapa ob Idriji je z najboljšim finalnim nastopom, meril je kar 134,0 m, dokazal, da je trenutno v vrhunski formi ter se znova povzpel na stopničke, tokrat do tretjega mesta. Zmago pa sta si razdelila včerajšnji zmagovalec Norvežan Kenneth Gangnes in Avstrijec Wolfgang Loitzl. Hvala je za njima zaostal 1,4 točke.

Jaka Hvala [foto: Klemen Zibelnik]

Med deseterico se je uvrstil še Nejc Dežman (9. mesto). Žiga Mandl je bil 12., Rok Justin 18., Andraž Pograjc 19., Robert Hrgota 30. in Tomaž Naglič 37. Dejan Judež je bil zaradi neustreznih smuči diskvalificiran.

Celinski pokal se bo nadaljeval 7. januarja v Kranju.

Rezultati: Celinski pokal .: Engelberg :. Uradni rezultati