Jelenko in Oranič 11. na ekipnem šprintu

Drugi dan svetovnega pokala v nordijski kombinaciji v francoskem Chaux – Neuvu je postregel z ekipnim šprintom. Slavila je nemška dvojica (Eric Frenzel, Tino Edelmann), pred Norveško (Magnus Moan, Joergen Graabak) in Francijo (Sebastien Lacroix, Jason Lamy Chappuis). Slovenski par Marjan Jelenko in Mitja Oranič je končal na 11. mestu.

Mitja Oranič [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Po skakalnem delu je vodilno pozicijo prevzela avstrijska dvojica s sedem sekundno prednostjo pred dvojico Nemčije in že 35 sekund prednosti pred tretjo dvojico Japonske. Slovenca sta po skakalnem delu končala na 6. mestu in iz enake pozicije štartala na tekaškem delu z zaostankom 53 sekund za vodilno dvojico Avstrije (Bieler, Gruber). Po izredno hitri tekmi sta na koncu osvojila 11. mesto (+1:23,3).

Danes smo imeli nekoliko slabše smuči, predvsem na sončnem delu proge. Fanta sta tekla maksimalno, šlo je na nož. Skakalni del moram pohvaliti, predvsem skok Jelenka,” je komentiral rezultat glavni trener Primož Triplat.

Rezultati: Svetovni pokal .: Chaux – Neuve