Jerneja Brecl osvojila bronasto medaljo; Jernej Presečnik peti

Na mladinskem svetovnem prvenstvu v Lahtiju 2021 so prvi komplet medalj podelili smučarkam skakalkam, največ veselja pa je po koncu tekme v norveškem, francoskem in slovenskem taboru.

Jerneja Brecl je na preteklih prvenstvih že osvojila zlato in srebrno ekipno medaljo [foto: Sloski/FB]

Zaradi neugodnih vremenskih razmer na Finskem so organizatorji tekmo smučark skakalk prestavili na danes zjutraj z začetkom ob 8.55 uri. Štiri Slovenke so se zanesljivo prebile v finalno serijo, Jerneja Brecl pa se zasluženo veseli bronaste medalje. Po prvi seriji je bila z 89 metri in 103,1 točkami na 4. mestu, v finalu pa je skočila 91.5 metrov in z drugo oceno serije skupno zbrala 213,0 točk, kar jo je popeljalo na končno 3. mesto do njene prve posamične medalje na mladinskem svetovnem prvenstvu. Zelo prepričljivo je naslov osvojila nizkorasla Norvežanka Thea Minyan Bjoerseth z 98 in 92 metri ter 239,0 točkami, druga je bila Francozinja Josephine Pagnier z 90 in 91 metri ter 218,5 točkami.

15-letna Nika Prevc je skočila 81 in 81.5 metrov in je s 184,4 točkami zasedla 11. mesto, Jerneja Repinc Zupančič je skočila 81 in 86 metrov in je bila s 183,5 točkami na 13. mestu, Katra Komar pa je z 78 in 75 metri zbrala 150,8 točk kar je bilo dovolj za končno 25. mesto.

Breclova je osvojila peto posamično bronasto medaljo naših skakalk, skupno imajo 9 medalj, edina, ki je osvojila naslov prvakinje je bila leta 2018 Nika Križnar. Ekipno so naša dekleta dvakrat zmagala, trikrat so bila druga in enkrat tretja.

Jernej Presečnik na 5. mestu, med deset še Masle in Mogel

Na posamični večerni tekmi mladih skakalnih upov na mladinskem svetovnem prvenstvu v Lahtiju je bil najboljši Slovenec Jernej Presečnik na 5. mestu.

V Lahtiju so se mladi skakalni upi pomerili za naslov najboljšega na srednji skakalnici. Zlate in srebrne medalje so se razveselili Avstrijci po zaslugi Niklasa Bachlingerja, ki je skočil 96 in 95.5 metrov ter zbral 263,9 točk. Le 6 desetink je zaostal David Haagen s 96 in 95.5 metri in 263,3 točkami. Bron je osvojil vodilni po prvi seriji, Švicar Dominik Peter, ki je skočil 97.5 in 95 metrov, zbral pa je 261,5 točk. Četrti je bil še en Avstrijec, Daniel Tschofenig z 256,9 točkami, peti pa najboljši Slovenec, Jernej Presečnik. Skočil je 92.5 in 94 metrov, zbral pa je 251,3 točk.

Uspeh 19-letnega člana SSK Ljubno BTC so dopolnili 16-letni Rok Masle, član SSK Ilirija na 9. mestu, skočil je 92 in 91.5 metrov in zbral 243,8 točk, 19-letni Žak Mogel, ki je skočil 89.5 in 92 metrov ter je zbral 243,3 točk na 10. mestu in še en 19-letnik, Jan Bombek, ki je s 87.5 in 89.5 metri ter 230,4 točkami končal na 16. mestu.