Kowalczykova spet zmagala, Jezerškova 37.

Poljakinja Justyna Kowalczyk je dobila tudi drugo tekmo smučarskih tekačic v estonskem Otepääju. V teku na 10 km v klasični tehniki je dosegla rezultat 29:44,8 in za 21,9 sekunde prehitela Norvežanko Marit Bjørgen, tretje mesto pa je zasedla druga Norvežanka Therese Johaug (+ 40,5). Slovenske tekmovalke niso osvojile novih točk za svetovni pokal. Barbara Jezeršek je bila 37. z zaostankom 3:23,5, Vesna Fabjan je zasedla 49. mesto (+ 4:19,1), Anja Eržen pa 52. (+ 4:41,6) med 57 tekačicami.

Barbara Jezeršek [foto: Klemen Zibelnik]

Jezerškova se je uvrstila na mesto, okrog katerega se je v tej sezoni že sukala, do 30. mesta pa ji je zmanjkalo 45 sekund, tako da so bile točke precej oddaljene. Fabjanova in Erženova sta tekli po najboljših močeh in se v močni konkurenci najboljših tekačic na svetu uvrstili po pričakovanjih.

Naslednja tekma za svetovni pokal bo 2. februarja, in sicer sprint v prosti tehniki v Moskvi.

Rezultati: Svetovni pokal .: Otepää