Križnarjeva le 4 desetinke točke od druge zaporedne zmage

Nika Križnar je na drugi tekmi smučark skakalk v avstrijskem Hinzenbachu znova zablestela, tokrat je za zmago zaostala le 0,4 točke in je osvojila drugo mesto. Med deseterico še Urša Bogataj in Ema Klinec.

Nove stopničke za slovenske smučarske skoke je priborila Nika Križnar [foto: Sloski]

Na drugi tekmi smučark skakalk v avstrijskem Hinzenbachu je znova nastopilo vseh šest Slovenk, vso so tokrat tudi skočile do točk svetovnega pokala. Katra Komar je bila po prvi seriji na 27. mestu, skočila je 80 metrov in zbrala 91,7 točk. Jerneja Brecl je zasedala 16. mesto, skočila je 84 metrov in zbrala 102,5 točk, Ema Klinec je z 82.5 metri in 104,9 točkami zasedala 13. mesto. Špela Rogelj je izkoristila zelo dobre razmere in skočila 89.5 metrov, z žal malce slabše doskočila in je bila s 109,9 točkami na 8. mestu. Urša Bogataj je skočila 88.5 metrov, zbrala je 113,1 točk in je bila na četrtem mestu, pred njo so bile torej le tri skakalke. Norvežanka Silje Opseth je skočila 88 metrov in je imela 114,5 točk, Nika Križnar je skočila 90 metrov in je s 118,3 točkami zasedala drugo mesto, vodila pa je Japonka Sara Takanaši, ki je prav tako skočila 90 metrov, zbrala pa je 121,2 točk. Diskvalificirana je bila vodilna v skupnem seštevku, Marita Kramer, zaradi neustreznega dresa.

Komarjeva je v finalu s 73.5 metri in s 173,7 točkami padla na končno 29. mesto, tudi Breclova je izgubila eno mesto, skočila je 81 metrov, zbrala pa je 203,4 točke in je bila na koncu na 17. mestu. Rogljeva je v finalu izgubila šest mest in je z 80 metri ter 207,5 točkami končala na 14. mestu. Klinčeva je skočila 81.5 metrov, zbrala je 210,6 točk, kar je bilo dovolj za skok med deseterico, končala je na 10. mestu. Tik pred njo je končala Bogatajeva, ki je skočila 80.5 metrov, zbrala pa je 214,7 točk na devetem mestu.

Znova je sijajno skočila Križnarjeva, ki jo je odneslo do 90.5 metrov, s skupno 238,0 točkami pa je zanesljivo prevzela vodstvo pred Opsethovo, ki je z 90 metri imela 232,4 točk. Žal pa se je nova zmaga Križnarjevi izmuznila za 4 desetinke točke, Takanašijeva je namreč skočila 90 metrov, zbrala pa je 238,4 točk.

Jutri bo v Hinzenbachu na sporedu še ena tekma.

Rezultati: Svetovni pokal .: Hinzenbach