Lampičeva sedma v skiatlonu

Anamarija Lampič je na zadnji individualni preizkušnji letošnjega mladinskega svetovnega prvenstva osvojila 7. mesto. Na štartu 5 km / 5 km dolgega skiatlona je bilo skupaj 60 tekmovalk, izmed katerih je bila s časom 27:02,8 najhitrejša Norvežanka Sofie Nordsveen Hustad. Srebro je osvojila Nemka Victoria Carl (+20), bron pa Švedinja Ebba Andersson (+6,8). Mlada Anja Mandeljc je osvojila 24. mesto (+1:59,9). Manca Slabanja je osvojila 29. mesto (2:29,5), Anita Klemenčič pa 34. mesto (+2:45,3).

Anamarija Lampič [foto: OK Erzurum]

Pri mladincih, pomerili so se na 10 km / 10 km, je izmed četverice Slovencev najvišje posegel Miha Šimenc s 23. mestom. Zmagovalni oder je bil ponovno odet v barve Rusije, zlato medaljo je s časom 48:53,5 osvojil Alexey Cervotkin, srebro Ivan Yakimushkin (+1,6), bron pa Denis Spitsov (+2,5). Miha Dolar je osvojil 48. mesto, Benjamin Črv 51. mesto ter Janez Lampič 52. mesto.

Mladinke in mladince čaka v nedeljo še štafetna preizkušnja.

Rezultati: MSP.: Almaty :. Mladinke
Rezultati: MSP.: Almaty :. Mladinci