Lea Einfalt zmagala na Pokljuki

Drugi dan celinskega pokala v teku na smučeh na Rudnem polju na Pokljuki se je od slovenskih tekmovalcev najbolj izkazala Lea Einfalt, ki je med tekačicami do 20 let zmagala v preizkušnji na 5 km v prosti tehniki s časom 13:22,2. Drugo mesto je zasedla prav tako Slovenka Anamarija Lampič (+ 31,4), tretja pa je bila Francozinja Sigrid Montigny (+ 32,1). S šestim mestom se je v tej kategoriji izkazala tudi Anja Eržen (+ 41,4).

Lea Einfalt [foto: Klemen Zibelnik]

Med članicami je prvo mesto osvojila Rusinja Olga Mihajlova (13:22,3), ki je bila za desetinko sekunde počasnejša od Einfaltove. Druga je bila Francozinja Celia Aymonier (+ 1,7) in tretja Italijanka Sara Pellegrini (+ 1,9), medtem ko je edina Slovenka Mirjam Cossinetti zasedla 16. mesto (+ 32,3).

Med tekači do 20 let je na10 kmv drsalnem koraku zmagal Francoz Adrien Backscheider (+ 23:39,7), ki je bil najboljši tudi v soboto, pred Avstrijcem Maxom Haukejem (+ 37,1) in Švicarjem Erwanom Kaeserjem (+ 37,5). Najboljši Slovenec Miha Šimenc (+ 1:03,3) je pristal na 11. mestu.

Med člani se je zmage veselil Francoz Christophe Perrillat (23:09,0), drugi je bil Romun Paul Constantin Pepene (+ 22,0) in tretji Francoz Paul Goalabre (+ 22,6). Tako kot v soboto je bil med slovenskimi reprezentanti najhitrejši Domen Potočnik (+ 1:35,4), ki je zasedel 43. mesto.

Rezultati: Celinski pokal .: Pokljuka :. Članice
Rezultati: Celinski pokal .: Pokljuka :. Člani
Rezultati: Celinski pokal .: Pokljuka :. Mladinke do 20 let
Rezultati: Celinski pokal .: Pokljuka :. Mladinci do 20 let