Minister Lukšič sprejel smučarsko tekačico Petro Majdič

Petra Majdič [foto: Klemen Zibelnik]

V ponedeljek je minister za šolstvo in šport, dr. Igor Lukšič v prostorih ministrstva sprejel Petro Majdič, najuspešnejšo slovensko smučarsko tekačico, ki je končala svojo športno kariero.

V Svetovnem pokalu je Petra Majdič osvojila 24 zmag. Bila je prva slovenska tekačica z zmago v Svetovnem pokalu, prva z medaljo iz Svetovnih prvenstev ter prva, ki je medaljo osvojila na olimpijskih igrah. Z 24 zmagami je uvrščena na četrto mesto najuspešnejših tekmovalk v Svetovnem pokalu. Trikrat je pripadel naziv slovenske športnice leta, leta 2007 pa je prejela tudi Bloudkovo nagrado, najvišje državno priznanje na področju športa.

Minister Lukšič se je Petri ob tej priložnosti zahvalil za njen izjemen prispevek slovenskemu športu.

Povabilu ministra so se s strani SZS odzvali predsednik Tomaž Lovše, Mitja Praznik, predsednik zbora za tek na smučeh ter predstavnik za stike z javnostjo, Tomi Trbovc ter direktor Direktorata za šport, Marko Rajšter s strani MŠŠ.