MSP: Anja Krivec odlična šesta v slopestylu

Smučarke in smučarji, ki so nastopili na mladinskem svetovnem prvenstvu v italijanskem Valmalencu, so se danes pomerili v boju za odličja v disciplini slopestyle. Tekmovanje se je sicer začelo že včeraj s kvalifikacijami, v katerih smo imeli skupaj šest slovenskih predstavnic oziroma predstavnikov.

Najboljša vožnja je včeraj uspela Anji Krivec, ki je prejela sedmo oceno in se tako uvrstila v današnji finale. Blizu tega je bila Veronika Perc, ki pa je osmo mesto zgrešila za 2.20 točke in tako zasedla končno deveto mesto. V konkurenci fantov je najvišjo oceno od naših smučarjev prejel Maj Štirn in zasedel 36. mesto, Žiga Kovačič je bil 42., Nik Podrepšek 46., Tim Kolenc pa 49.

Finale za dekleta, v katerem so nastopile predstavnice šestih držav, se je začel ob 11.15, Krivčeva pa je znova nastopila odlično in osvojila šesto mesto. Prvakinja je postala Summerhayesova iz VB, druga je bila Norvežanka Killi, tretja pa Nemka Cakmakli.

Rezultati: MSP.: Valmalenco :. Slopestyle (m)