Na prvi tekmi v Klingenthalu najboljši Tepeš

Jurij Tepeš [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Smučarji skakalci s tem koncem tedna zaključujejo poletno sezono na skakalnicah prekritih s plastiko. Finale celinskega pokala danes in jutri gosti Klingenthal, kjer bo v nedeljo na sporedu še sklepno dejanje poletne velike nagrade. Skupno zmago v celinskem pokalu je na domači skakalnici potrdil Markus Eisenbichler, ki je rojaka Stephana Leyheja na drugem mestu premagal za debelih 29,8 točk, potem ko je v finalu s 138 metri tudi postavil daljavo dneva. Tretji je bil Poljak Jan Ziobro.

Najboljši od naših je bil tokrat Jurij Tepeš, ki je zasedel šesto mesto s 7,6 točkami zaostanka za Leyhejem. Robert Kranjec je bil na koncu 13., potem ko je v prvi seriji zasedal 20. mesto. Domen Prevc je v finalu s 24. skočil na 18. mesto, Tilen Bartol je z 19. padel na 21., še največ pa je žal izgubil pred tekmo najvišje uvrščeni Slovenec, Rok Justin, ki je s 14. mesta padel na končno 25. mesto. Točke je osvojil še Aljaž Osterc na 27. mestu. Jutri bo v Klingenthalu na sporedu še finalna preizkušnja letošnje poletne sezone celinskega pokala.

Rezultati: Celinski pokal .: Klingenthal