Na Rogli Čebaškova tretja, Einfaltova četrta

Alenka Čebašek je osvojila odlično tretje mesto na zadnji preizkušnji celinskega pokala na Rogli. Na zasledovalni preizkušnji na 10 km v prosti tehniki je za zmagovalko Španko Lauro Orgue zaostala 27,6 sekunde, druga Avstrijka Veronika Mayerhofer je za prvim mestom zaostala za 16,8 sekunde. Anja Eržen je osvojila 13. mesto, Mirjam Cossettini 16. mesto (+3:27,7), Eva Sever Rus pa predzadnje 17. mesto (+5:24,8). “Na Rogli sem se počutila vsak dan bolje. Danes smo dekleta tekle v skupini. Vedela sem, da če bom sveža jih bom v cilju odšprintala in prehitela. Sem zadovoljna,” je povedala Alenka Čebašek.

Alenka Čebašek [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Lea Einfalt je v kategoriji deklet do 20 let končala tik pod zmagovalnim odrom. Za zmagovalko Italijanko Francesco Baudin je zaostala 41,7 sekunde. Drugo mesto je osvojila Nemka Julia Belger (+12,3), tretje pa Italijanka Giulia Sturz (+31,9).

Člani so se pomerili na 15 km. Zmagal je Francoz Romain Vandel, pred Nemcem Lucasom Boeglom (+57,0) in Francozom Cristophe Collomb Perrillatom (+57,6). Domen Potočnik je dosegel najboljšo slovensko uvrstitev in sicer 21. mesto (+3:55,7). Luka Prosen je dosegel 26. mesto (+4:46,8), Matjaž Gorjanc pa zadnje 28. mesto (+6:47,2).

V kategoriji fantov do 20 let je bil najhitrejši Kazahstanec Sergey Malyshev s časom 33:45,4, pred Francozom Clementom Parissejem (+16,4) in Italijanom Francescom De Fabianom (+20,0). Najhitrejši Slovenec je bil Mark Klinar na 19. mestu (+4:04,2). Aljaž Praznik je osvojil 24. mesto (+5:41,5), Miha Dolar 27. mesto (+7:34,0), Matic Slabe pa 30. mesto (+11:00,4).

Rezultati: Celinski pokal .: Rogla :. Članice
Rezultati: Celinski pokal .: Rogla :. Mladinke
Rezultati: Celinski pokal .: Rogla :. Člani
Rezultati: Celinski pokal .: Rogla :. Mladinci