Pet slovenskih skakalcev med točke, a nihče pri vrhu

Slovenski skakalci so na posamični tekmi svetovnega pokala v finskem Lahtiju ekipno nastopili dobro, saj se je kar pet skakalcev uvrstilo med dobitnike točk. Tokrat na vrhu ni bilo slovenskih imen, saj je Peter Prevc s skokoma 119,0 m in 122,0 m kot najboljši Slovenec vknjižil 18. mesto. Dve mesti nižje se je uvrstil Jurij Tepeš. Ljubljančan je bolje nastopil v prvi seriji, ko je pristal pri 121,0 m, v drugo pa poletel 118,5 m. Robert Kranjec je bil z dvema skokoma dolgima 118,5 m 25., Matjaž Pungertar (116,5 m; 115,5 m) pa 28.

Prve točko je za 30. mesto prejel Andraž Pograjc, ki je tako uspešno prestal ognjeni krst na tekmah svetovnega pokala. 22-letni član SSK Costella Ilirije je sicer lani nastopil na kvalifikacijah v Planici, a se takrat ni prebil na tekmo.

Edina slovenska orla, ki sta ostala brez finalne serije sta bila Jaka Hvala (118,0) na 33. in Matic Benedik na 45. mestu.

Richard Freitag [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Schlierenzauer na sredini uvrščenih

Vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala Gregor Schlierenzauer (119,5 m; 122,5 m) tokrat ni upravičil rdeče majice, saj je po svetovnem prvenstvu padel v formi. Današnji dan je avstrijski zvezdnik končal tri mesta pred Prevcem. Spodrsljaj Schlierenzauerja je izkoristil Anders Bardal (121,5 m; 126,0), ki je z drugim mestom odločitev o končnem zmagovalcu svetovnega pokala prestavil vsaj še na naslednjo tekmo. Od Norvežana je bil boljši le Richard Freitag (126,5 m; 128,5 m), ki je vodil že po prvi seriji. Na najnižjo stopničko zmagovalnega odra sta pa stopila dva. Nemec Severin Freund (124,0 m; 124,0 m) in Norvežan Anders Jacobsen (123,0 m; 127,0 m) sta si razdelila tretje mesto.

Skakalce prihodnji teden čaka še naporen urnik. Že v ponedeljek se bodo v bližnjem Kuopiu pomerili na kvalifikacijah pred torkovo tekmo svetovnega pokala.

Rezultati: Svetovni pokal .: Lahti :. Uradni rezultati