Peter Prevc v Kranju popravil rekord skakalnice

Peter Prevc [foto: GEPA]

Drugi dan tekmovanj v Kranju za pokal Cockta so se za točke merili le v treh kategorijah – dveh mladinskih in članski. Dan je zaznamoval Peter Prevc z novim rekordom kranjske skakalnice.

Najboljši slovenski skakalec na minuli novoletni turneji je v prvi seriji tekme mladincev do 20 let poletel kar do 119 metrov, kar je nov rekord kranjske skakalnice. Na koncu so obveljali kar rezultati te serije, saj je v času druge serije začelo nagajati vreme. Na drugem mestu je končal Nejc Dežman (SK Triglav), tretji pa je bil Tim Babnik (SSK Costella Ilirija). Do 18 let je dobro formo potrdil Rok Justin, ki je po včerajšnjem drugem mestu, danes stopil na najvišjo stopničko. Na drugem mestu je zaostal Ernest Prišlič (SK Zagorje), tretji pa je bil Jaka Kosec (SSK Mengeš). Med člani se druge zmage veseli Luka Brnot (SSK Costella Ilirija) pred Jernejem Košnjekom (NSK Tržič-Trific), presenetil pa je novopečeni član kranjskega Triglava, 15-letni Jan Pavc Alibabič na tretjem mestu.

Rezultati: Člani
Rezultati: Mladinci do 20 let
Rezultati: Mladinci do 18 let