Prevc prevzel vodstvo v svetovnem pokalu

Na prenovljeni skakalnici v švedskem Falunu je potekala prva tekma svetovnega pokala po olimpijskih igrah. Dvakratni olimpijski prvak Poljak Kamil Stoch se je tokrat moral zadovoljiti s četrtim mestom, boljšo uvrstitev mu je preprečil povprečen prvi nastop (123,0). V finalni seriji pa je Stoch s 134,5 postavil začasni rekord skakalnice. Podobno predstavo je prikazal tudi Peter Prevc (125,5; 133,5) in se tako v izteku skakalnice razveselil novih stopničk, že devetih v sezoni. Tekmovalec iz Dolenje vasi je bil po prvi seriji na deset mestu, na koncu pa je moral priznati premoč le Severinu Freundu (133,0; 135,0). Nemec je namreč bil tokrat enostavno premočan. Razlika do Prevca je bila namreč kar 15,9 točk, za nameček pa je Freund z 135,0 m tudi novi rekorder skakalnice.

Po prvi seriji je izmed slovenskih orlov najbolje kazalo Jerneju Damjanu (129,0; 122,5), ki je bil osmi. V drugo je bil preskromen in se je uvrstil na11. mesto. Tik za njim je končal Tomaž Naglič (125,5; 125,0). V drugo je dobro nastopil Jurij Tepeš (123,5; 125,0), ki je napredoval po lestvici in se na koncu razveselil 16. mesta.

Izven finalne serije sta tokrat ostala dva slovenska predstavnika. Nejc Dežman je s 115,5 m na 39. mestu za finalno serijo zaostal za devet točk. Pri dnu razpredelnice, natančneje, na 47. mestu pa je končal Matjaž Pungertar.

Z drugim mestom je Prevc (988 točk) prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala. Drugi Stoch za njim zaostaja 17 točk, tretji je Kasai (806).

Svetovni pokal se bo nadaljeval v soboto in nedeljo s tekmama v finskem Lahtiju.

Rezultati: Svetovni pokal .: Falun