Pungartar znova med deseterico

Matjaž Pungertar nadaljuje z dobrimi predstavami na tekmah poletne velike nagrade. Tokrat je preizkušnjo v francoskem Courchevelu končal na devetem mestu. “Po prvem polčasu” ni kazalo na uvrstitev med deseterico, saj ga je skok 124,0 m uvrščal na 16. mesto. V finalu je 23-letnik potrdil dobro formo in z meter daljšim skokom napredoval po lestvici. Točke je tokrat osvojila še trojica slovenskih skakalcev. Jernej Damjan (127,0; 126,5) je bil 19., Peter Prevc (123,0; 118,0) 20. in Nejc Dežman (121,0; 120,5) 27. Izven trideseterice je ostal Jaka Hvala (111,5) na 46. mestu. V dopoldanskih kvalifikacijah pa sta obstala Jurij Tepeš in Robert Kranjec.

Matjaž Pungertar je trenutno najboljši slovenski skakalec [foto: GEPA]

26,8 točk prednosti

Drugo zaporedno zmago je slavil Andreas Wellinger. Z dvema identičnima skokama dolgima 131,5 m je Nemec zbral 310,4 točk in tako za velikanskih 26,8 točk ugnal rojaka Andreasa Wanka (130,0; 127,5). Da so bile stopničke popolnoma nemško obarvane, je poskrbel Michael Neumayer (125,5; 127,0) na tretjem mestu. Wellinger je slavil z ogromno prednostjo, razlike v nadaljevanju pa so bile minimalne. Med drugim Wankom in četrtim Poljakom Kamilom Stochom (127,5; 126,0) je bilo vsega šest desetink.

Avstrijci brez točk

Avstrijski skakalci so se tekem v Franciji udeležili z rezervno ekipo, zato ne preseneča, da so vsi trije njihovi predstavniki ostali brez točk. Najboljši je bil Christoph Stauder na 37. mestu.

Poletna velika nagrada se bo nadaljevala v soboto s tekmo v švicarskem Einsiedelnu, dan prej pa so na sporedu še kvalifikacije.

Rezultati: Poletna velika nagrada .: Courchevel :. Uradni rezultati