Razingerjeva za zaključek svetovnega prvenstva do 23 let na 32. mestu

Zadnja preizkušnja za mlajše članice in člane na svetovnem prvenstvu do 23 let v italijanskem Val di Fiemmu je bila dvojno zasledovanje oziroma skiatlon. Naslov prvakinje do 23 let je šel v roke Norvežanki Martini Ek Hagen, ki je 15 kilometrov dolgo preizkušnjo končala s časom 44:37,5. Srebro si je pritekla rojakinja Ragnhild Haga (+22,4) ter bron Avstrijka Theresa Stadlober (+42,2). Edina Slovenka na štartu in udeleženka olimpijskih igre v Sočiju Nika Razinger je osvojila 32. mesto (+4:31,8).

Nika Razinger [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Pri mlajših članih, kateri so morali preteči 15/15 kilometrov, se je s težko progo najbolje spopadel Francoz Adrien Backscheider ter s časom 1:24:27,9 za 0,1 sekunde prehitel rojaka Damiena Tarantola. Bron je šel v roke Norvežanu Danielu Stocku (+6,4). Edini Slovenec na štartu Luka Gostinčar je končal na 44. mestu.