Sedmerica skakalcev do točk v Hakubi

Prva tekma poletne velike nagrade v japonski Hakubi je slovenskemu taboru prinesla lepo bero točko, saj se je vsa sedmerica uvrstila med najboljšo trideseterico. V zelo zahtevnih razmerah, saj je ves čas tekme močno deževalo, je Slovenijo najbolje zastopal Andraž Pograjc (127,5; 124,5), ki je končal na osmem mestu, potem ko je bil po prvi seriji deseti. S tem je Zagorjan prišel do daleč najbolje uvrstitve v karieri. Tik za najboljšo deseterico se je uvrstil Jernej Damjan (125,5; 120,0), Robert Kranjec (120,5; 129,0) je bil 16., Nejc Dežman (122,5; 127,0) 17., Matjaž Pungertar (126,5; 118,5) 18., Jurij Tepeš (127,5; 117,0) 20. in Rok Justin (120,5; 120,0) 23.

Vseh sedem slovenski skakalcev je osvojilo točke v Hakubi [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Prve zmage v tem rangu tekmovanje se je veselil Poljak Krzystof Biegun (130,0; 129,0), ki je bil po prvi seriji le na osmem mestu. V finalu je s skokom 129,0 m zbral največ točk in tako ostal nepremagljiv. Na drugem mestu je končal Švicar Simon Ammann (132,0; 125,5), tretji pa je bil Čeh Cestmir Kozisek (128,5; 126,0). Vodilni po prvi seriji Poljak Aleksander Zniszczol (131,0; 119,0) je v finalu nastopil zelo slabo in zdrstil tik za Pograjca na deveto mesto. Tudi na splošno so bili v drugi seriji zaradi zahtevnih pogojev doseženi za nekaj metrov krajši skoki.

Konkurenca je v Hakubi sila okrnjena, saj je nastopilo le 48 skakalcev. Manjkajo številni najboljši iz letošnjega poletja ter celotna avstrijska, francoska in italijanska ekipa.

V soboto je v Hakubi na sporedu še ena preizkušnja poletne velike nagrade.

Rezultati: Poletna velika nagrada .: Hakuba