SP: V smučarskem krosu zmaga Kanadčanu, Flisar končal na 23. mestu

Filip Flisar [foto: Greg Stopar]

Peto tekmo svetovnega pokala v smučarskem krosu v francoskem Les Contaminesu je dobil Kanadčan Christopher Delbosco pred Avstrijcem Andreasom Mattom in Rusom Jegorjem Korotkovom. Od Slovencev so nastopili trije. Najboljši je bil ponovno Filip Flisar, ki je končal na 23. mestu. Simonu Jeclu (43. mesto) in Mateju Adorjanu (47.) pa se ni uspelo uvrstiti v finalne boje. Filip se je na lestvici svetovnega pokala s skupaj 65 točkami povzpel na 22. mesto, z nekaj manj kot 100 točk prednosti pa vodi Avstrijec Andreas Matt.

V ženski konkurenci zaradi poškodovane Saše Farič Slovenci nismo imeli svoje predstavnice. Zmagala je Francozinja Ophelie David pred Kanadčanko Kelsey Serwa, ki je z drugim mestom prevzela vodstvo v svetovnem pokalu, in Švedinjo Anno Holmlund.

Rezultati: Svetovni pokal .: Les Contamines (m)
Rezultati: Svetovni pokal .: Les Contamines (ž)