Timi Zajc je svetovni prvak!

Svetovni prvak v smučarskih skokih je na veliki skakalnici v Planici postal Timi Zajc! Z veliko prednostjo je ugnal Japonca Rjojuja Kobajašija in bronastega Poljaka Dawida Kubackega.

Timi Zajc je novi svetovni prvak na veliki napravi [foto: Klemen Zibelnik / smucka]

Po prvi seriji tekme na Bloudkovi velikanki na 43. svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju je bil v najboljšem položaju Japonec Rjoju Kobajaši s 135 metri in 144,0 točkami. Le 0,7 točke je za njim s 137.5 metri zaostajal izvrstni Timi Zajc, tretji je bil Norvežan Halvor Egner Granerud s 131 metri in 141,0 točkami. Serijo spremenljivih razmer je na 14. mestu s 124.5 metri in 129,5 točkami končal Anže Lanišek, nedaleč zadaj sta bila Žiga Jelar s 126.5 metri in 124,4 točkami na 18. in Domen Prevc s 130 metri in 124,2 točkami na 19. mestu.
Finalni skok je Prevc končal pri 127.5 metrih in je z 246,8 točkami tekmo končal na 21. mestu. Jelar je s 128.5 metri in 251,8 točkami napredoval na 16. mesto. Tudi Lanišek je bil s finalnim skokom mnogo bolj zadovoljen, saj je skočil 133 metrov, zbral pa je 263,1 točk, to pa je pomenilo končno 11. mesto. Zmagovalni oder je v finalu s 135 metri napadel Dawid Kubacki, četrti po prvi seriji, z 276,2 točkami pa se mu je napad izšel. Takoj je zaostal Granerud s 130 metri, padel je na končno 7. mesto, ne pa tudi sijajni Zajc. S 137 metri je bil nedotakljiv za konkurenco, z 287,5 točkami pa je postal novi svetovni prvak! Kobajaši je skočil 129.5 metrov in je z 276,8 točkami osvojil srebrno medaljo.

Rezultati: Svetovno prvenstvo .: Planica