V Ruhpoldingu ponovno najhitrejše Čehinje

V Ruhpoldingu na Bavarskem je bila na sporedu ženska štafetna preizkušnja na 4 x 6 kilometrov. V težkih vremenskih razmerah, a bučni navijaški podpori – na tribuni in ob progi se je namreč zbralo več kot 10.000 gledalcev – so zmagale češke biatlonke Eva Puškarčikova, Gabriela Soukalova, Jitka Landova in Veronika Vitkova. Drugo mesto so osvojile Belorusinje, tretje pa je pripadlo Nemkam.

Na štartu ni bilo Slovenk, saj Urška Poje pred dnevi v poljskem Dušniku Zdroju, kjer je bil na sporedu IBU pokal, ni dosegla potrebne kvote zaostanka, da bi dobila pravico do nastopa v svetovnem pokalu.