V Stockholmu Slovenci brez točk

Svetovni pokal v smučarskem teku se je nadaljeval v švedskem Stockholmu, kjer se je odvijal sprint v klasični tehniki. Žal so tokrat vsi slovenski predstavniki obstali v kvalifikacijah. Najbližje izločilnim bojem je bila Anamarija Lampič, ki je zasedla 40. mesto, Vesna Fabjan je bila dve mesti slabša, Nika Razinger pa 53. V moški konkurenci je bil izmed dvojice slovenskih tekačev uspešnejši Miha Šimenc, ki je bil na 58. mestu za 1,53 sekunde hitrejši od Janeza Lampiča (62.).

V izločilnih bojih je pri dekletih do zmage prišla Norvežanka Maiken Caspersen Falla, druga je bila njena rojakinja Ingvild Flugstad, tretja pa domačinka Stina Nilsson.

Anamarija Lampič [foto: OK Erzurum]

Norveško prevlado pri moških je preprečil Rus Nikita Kriukov, ki je bil slavil zmago. Drugo mesto je zasedel Norvežan Ola Vigen Hattestad, tretji pa je bil še en Viking Petter Northug.

Rezultati: Svetovni pokal .: Stockholm (m)
Rezultati: Svetovni pokal .: Stockholm (ž)