Za zaključek alpskega pokala slavje Prevca

Na najboljši možni način je Domen Prevc zaključil letošnji alpski pokal v smučarskih skokih. Na zadnji tekmi v francoskem Chaux-Neuvu je namreč ugnal vso konkurenco in se razveselil prve zmage v tem rangu tekmovanja. 16-letnik je vodil že po prvi seriji, nato pa je v finalu rutinirano obranil prednost. Na zmagovalnem odru sta se mu pridružila Avstrijec Janni Reisenauer na drugem in Nemec Dominik Maylaender na tretjem mestu.

Tik za najboljšimi je na četrtem mestu končal Andraž Modic, točke pa so osvojili še Žiga Jelar (9. mesto), Aljaž Vodan (15.), Martin Capuder (18.), Jan Kus (23.) in Nejc Seretinek (25.).

Cene Prevc je sezono alpskega pokala končal na drugem mestu [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Zmagovalec alpskega pokala je postal Avstrijec Simon Greiderer (484 točk), drugi je Cene Prevc (402), tretji pa Francoz Paul Brasme (395). Tilen Bartol (361) je 5., Domen Prevc (343) 6., Modic (331) 7., Anže Lavtižar (145) 25., Jelar (134) 26., Vodan (120) 27., Urban Rogelj (113) 28., Kus (110) 29., Bor Pavlovčič (98) 33., Florjan Jelovčan (90) 35., Tine Bogataj (57) 42., Rok Tarman (47) 45., Timi Zajc (26) 51., Tomaz Verbajs (24) 53., Capuder (15) 58. in Seretinek (12) 61.

Rezultati: Alpski pokal .: Chaux – Neuve
Lestvica: Alpski pokal