Zyla z rekordom ubranil naslov prvaka, Slovenci daleč od medalj

Poljak Piotr Zyla je v finalu tekme 43. svetovnega prvenstva v smučarskih skokih s 13. mesta napredoval na sam vrh in se veselil drugega naslova prvaka. Anže Lanišek in Timi Zajc sta končala na robu najboljše deseterice.

Piotr Zyla je obranil naslov svetovnega prvaka [foto: Klemen Zibelnik / smucka]

Skakalci so se za prvi komplet odličij na 43. svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Planici tradicionalno pomerili na srednji skakalnici. Razplet je malce krojil veter, ki je prvo serijo razvlekel na več kot eno uro, v najboljšem položaju pa je bil Avstrijec Stefan Kraft s 102.5 metri in 133,5 točkami pred Nemcema Andreasom Wellingerjem, ki je skočil 101 meter in zbral 132,7 točk, tretji pa je bil Karl Geiger s 100 metri in 131,4 točkami. Anže Lanišek je najdlje med vsemi čakal na svoj nastop, doskok pri 99.5 metrih in 129,1 točk pa je bilo dovolj za 6. mesto po prvi seriji. Timi Zajc si je z 99 metri in 129,0 točkami delil 8. mesto. Žiga Jelar je skočil 96 metrov in je s 125,6 točkami zasedal 18. mesto po prvi seriji, Lovro Kos pa je bil s 95.5 metri in 117,6 točkami na 28. mestu.

V finalni seriji je Kos s 97 metri in skupno 236,7 točkami pridobil kar deset mest in si je na koncu razdelil 17. mesto z Ukrajincem Jevhenom Marusiakom. Jelar je skočil 90 metrov, s skupno 232,8 točkami pa je končal na 23. mestu. Napad na vrh se žal ni izšel Zajcu, ki je pristal pri 101 metru, 251,7 točk pa ga je danes uvrstilo na rob deseterice. Tik pred njim, na 9. mestu, je s 100 metri v finalu in z 251,9 točkami končal Lanišek.

Z rekordom skakalnice, 105 metri in z 261,8 točkami je vse v finalu z 13. mesta po prvi seriji deklasiral branilec naslova, Poljak Piotr Zyla, ki je ubranil naslov pred Nemcema Wellingerjem, ki je v finalu skočil 102 metra in zbral 259,2 točk ter Geigerjem, ki je s 101.5 metri zbral 257,7 točk.

Rezultati: Svetovno prvenstvo .: Planica