Ahonen v boj za olimpijsko medaljo

Eden najuspešnejših skakalcev v zgodovini Finec Janne Ahonen bo znova skakal za finsko reprezentanco. Trener finske skakalne reprezentance Pekka Niemelae ga je uvrstil na seznam reprezentantov, ki se bodo potegovali za nastop na olimpijskih igrah v Sočiju.

Janne Ahonen [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

To bo za Ahonena druga vrnitev. Prva vrnitev na olimpijskih igrah 2010 v kanadskem Vancouvru je bila na mali skakalnici uspešna, saj je bil četrti. Janne Ahonen, zmagovalec 36-tih tekem svetovnega pokala in rekorder po stopničkah (ima jih 108), je osvojil dva velika kristalna globusa za skupno zmago. Finec je edini dobitnik petih skupnih zmag na novoletnih turnejah.

V svoji zbirki ima že dve srebrni medalji iz olimpijskih iger, toda manjka mu le še zlata. Je član trikratne zlate finske reprezentance na svetovnih prvenstvih.