Anže Lanišek poskrbel za prve stopničke v novi sezoni

Anže Lanišek je na drugi tekmi 44. sezone svetovnega pokala v poljski Wisli zaostal le za Poljakom Dawidom Kubackim, med deseterico tudi Timi Zajc.

Nika Križnar [foto: sloski]

Oblačno vreme je zaznamovalo drugo tekmo svetovnega pokala v poljski Wisli, naši orli pa so pokazali precej boljše skoke kot včeraj. Po prvi seriji je bil do zadnjega skoka v vodstvu Anže Lanišek s 131.5 metri in 141,9 točkami, nato pa ga je prehitel le včerajšnji zmagovalec Dawid Kubacki s 131 metri in 143,1 točkami. Tretji je bil Rjoju Kobajaši s 128.5 metri in 137,6 točkami. Odličen sedmi je bil Timi Zajc s 128.5 metri in 134,8 točkami, Peter in Domen Prevc sta si delila 15. mesto s 128 in 125 metri ter 128,2 točkami, v finale pa se je prebil tudi Lovro Kos s 124 metri in 122,6 točkami na 28. mestu. Brez finalne serije je ostal Žiga Jelar na 41. mestu s 121.5 metri in 114,4 točkami.

V finalu je Kos pristal pri 120 metrih in je z 242,4 točkami tekmo končal na 28. mestu, brata Prevc pa sta ostala blizu, a ne povsem skupaj drug drugega. Domen je s 125.5 metri in 254,9 točkami končal na 18. mestu, Peter pa je s 126.5 metri in 257,1 točkami tekmovanje končal na 16. mestu. Zajc je v finalu pristal pri 127 metrih, skupno 263,4 točk pa ga je vodilo na rob prve deseterice, bil je točno deseti. Lanišek je boj za najvišja mesta nadaljeval z novim odličnim skokom, dolgim 131 metrov, 278,7 točk pa je bil danes drugi najboljši skupni zbir točk, več jih je s 133.5 metri v finalu zbral le Kubacki, 287,0. Tretje mesto je osvojil Lindvik s 133.5 metri v finalu in z 277,0 osvojenimi točkami.

Svetovni pokal se bo v Ruki nadaljeval 26. novembra, skupno je Anže Lanišek na 4. mestu.

Rezultati: Svetovni pokal .: Wisla