Borut Božič do brona na Pinocchiu

Naše mlade smučarke in smučarji so se danes pomerili na slalomih enega izmed največjih mednarodnih otroških tekmovanj Pinocchiu v italijanskem Abetoneju.

V kategoriji U14 je za odličen rezultat poskrbel Borut Božič, ki je prišel do bronastega odličja, dobro pa je šlo tudi Timu Tršanu, ki je postavil deseti čas voženj. V isti kategoriji je zelo dobro nastopila Nežka Valenčič, ki je osvojila četrto mesto, od zmagovalnega odra pa je bila oddaljena le 3 desetinke sekunde. Poleg nje je med dekleti slovenske barve branila tudi Neja Dvornik, ki pa je odstopila v prvem teku.

V kategoriji U16 je slovenski ekipi najboljšo uvrstitev priboril Anže Čufar, ki je bil predvsem po zaslugi dobre druge vožnje enajsti, Nejc Naraločnik pa je bil 19. Po prvem teku je sicer zelo dobro kazalo Tijanu Marovtu, ki je zasedal drugo mesto, a je drugo vožnjo žal končal predčasno. Pri dekletih sta se dobro odrezali Lejla Habjan in Živa Otoničar, ki sta postavili 18. oziroma 19. čas voženj.