Čebaškova in Razingerjeva srebrni v Toblachu

Alenka Čebašek pri članicah in Nika Razinger pri mladinkah sta dobitnici srebrnih medalj na prologu prvega dne celinskega pokala v italijanskem Toblachu.

V kategoriji članic je prvo mesto zasedla Švicarka Chirista Jaeger, tretja je bila Američanka Sadie Bjornsen. Pri mladinkah se je na prvo mesto povzpela Nemka Victoria Carl, bron pa je pripadel Avstrijki Nathalie Schwarz. Odlično četrtek mesto je zasedla druga Slovenka Anamarija Lampič.

Alenka Čebašek [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Člani so se pomerili na 3,3 km, kjer je prvo mesto dosegel Italijan Loris Frasnelli pred Nemcem Jonasom Doblerjem in Italijanom Fabiom Clementijem. Domen Potočnik je z 46. mestom dosegel najboljšo slovensko uvrstitev.

Pri mladincih je tik za zmagovalnim odrom ostal Miha Šimenc (4. mesto). Zmagal je Švicar Livio Bieler pred Francozom Clementom Parissejem in Kazahstancem Romanom Ragozinom.
Jutri je na sporedu tekmovanje v distanci na 5 km za vse ženske kategorije in 10 km za vse moške kategorije v klasični tehniki.

Rezultati: Celinski pokal .: Toblach :. Članice
Rezultati: Celinski pokal .: Toblach :. Člani
Rezultati: Celinski pokal .: Toblach :. Mladinke