CIT: Marko Vukičevič slavil na slalomu v Hinterreitu

Avstrijski Hinterreit je gostil veleslalom in slalom kategorije Citizen. Na veleslalomu je slovenske barva najbolje zastopal Gregor Brajovič, ki je preizkušnjo končal tik pod zmagovalnim odrom. Jaka Jazbec je bil osmi, Žiga Zibelnik, Marko Vukičevič in Luka Presterel so odstopili na drugi progi. Med dekleti je Nina Kobal zasedla enajsto in Nina Katarina Kermavner 23. mesto. Ostala dekleta – Katja Jesenko, Naja Babnik, Mihaela Kosi – so odstopila.

Na slalomu je izjemno dobro nastopil Vukičevič, saj je najbližjega zasledovalca Nizozemca Steffana Winkelhorsta prehitel za 1,62 sekunde. Presterel je zasedel 12. in Luka Vidic 29. mesto. Zibelnik, Jazbec in Matevž Žužek so odstopili. Za 18-letnega Vukičeviča je bila to druga mednarodna zmaga, najboljši je bil že aprila lani, ko je slavil na mladinski tekmi v italijanskem Val di Luce. Med dekleti je drugo mesto osvojila Katja Jesenko, za zmagovalko Rusinjo Aleksandro Prokopyevo je zaostala za 27 stotink. Uvrstila se je še Kermavnerjeva, ki je zasedla 25. mesto. Kobalova, Babnikova in Kosijeva so predčasno zaključile nastop.

Rezultati: Citizen .: Hinterreit :. Veleslalom (m)
Rezultati: Citizen .: Hinterreit :. Slalom (m)
Rezultati: Citizen .: Hinterreit :. Veleslalom (ž)
Rezultati: Citizen .: Hinterreit :. Slalom (ž)