COC: Šinkovca ugnal le nepremagljivi Fannemel

Jaka Hvala [foto: Klemen Zibelnik]

Norvežan Anders Fannemel je zmagovalec tudi zadnje tekme celinskega pokala v poletnem delu sezone 2010/11, ki je potekala v poljski Wisli. Tik za njim je končal Jure Šinkovec, ki mu je družbo na zmagovalnem odru delal še Anssi Koivuranta, nekdanji nordijski kombinatorec.

V Skandinavsko družbo se je Jure Šinkovec uvrstil s tretjega mesta, potem ko je zaostajal za obema po prvi seriji. V finalu je Anssi Koivuranta, ki je zapustil kombinatorske vrste, zapravil zmago, prehitela pa sta ga tako Anders Fannemel kot naš skakalec. Uspeh Ilirijana so dopolnili Matjaž Pungertar na osmem mestu, Robert Hrgota in Matic Kramaršič, ki sta se z odličnima finalnima skokoma zavihtela med najboljše, ter Rok Urbanc na 13. mestu. Za 20. mesto je točke osvojil tudi Dejan Judež, brez njih pa sta ostala Luka Leban in Primož Roglič.

Rezultati: Celinski pokal .: Wisla :. Uradni rezultati

Lestvice: Celinski pokal, posamično