DP: Katarina Lavtar najboljša Slovenka v Melbunu

Katarina Lavtar [foto: Klemen Zibelnik]

Malbun v Liechtensteinu je gostil državno prvenstvo te male kneževine v slalomu. Že včeraj pa so izpeljali FIS tekmo, kjer je v moški konkurenci slavil Nemec Philipp Schmid, med dekleti pa je bila najboljša Italijanka Johanna Scharf. Med fanti je Filip Mlinšek zasedel 13., med dekleti pa Katja Jazbec deveto, Katarina Lavtar 22. in Nina-Katarina Mihovilovič 27. mesto.

Danes so organizatorji pripravili tekmovanje za državne naslove. Pri nežnejšem spolu je naslov pripadel Marini Nigg (peto mesto), absolutno najhitrejša pa je bila znova Schnarfova. Lavtarjeva je končala na 11. in Mihovilovičeva 21. mestu. Med moškimi se je uvrstilo le 13 tekmovalcev, med katerimi je bil znova najhitrejši Schmid, naslov pa je pripadel Marcu Pfiffnerju (osmo mesto). Mlinšek je odstopil.

Rezultati: FIS tekme .: Melbun :. Slalom (ž)
Rezultati: FIS tekme .: Melbun :. Slalom (m)
Rezultati: DP Liechtenstein .: Melbun :. Slalom (ž)
Rezultati: DP Liechtenstein .: Melbun :. Slalom (m)