Fabjanova in Čebaškova brez finala

Vesna Fabjan in Alenka Čebašek sta bili na dobri poti, da se uvrstita v finale ekipnega sprinta v prosti tehniki v Milanu, vendar sta imeli slovenski tekačici obilo smole. Do zadnjega kroga tekme v Parku Sempione v središču italijanske modne prestolnice sta tekli na tretjem mestu in sta se že lahko videli v zaključnem nastopu, ko je Fabjanova v gruči padla in v tesnem boju ekip izgubila vse možnosti za napredovanje.

Alenka Čebašek [foto: Klemen Zibelnik]

V prvem polfinalu je zmagala Norveška 1 (16:20,3) pred Švedsko 2 (+ 0,1) in Kanado (+ 0,2), Slovenija pa je bila osma (+ 12,7). Slovenki sta bili precej razočarani, ker sta imeli tokrat edinstveno priložnost za vrhunsko uvrstitev.

V finalu je zmagala Švedska 1 (16:14,7), za katero sta tekli Hanna Brodin in Ida Ingemarsdotter, drugo mesto sta zasedli Američanki Jessica Diggins in Kikkan Randall (+ 0,9) in tretje Kanadčanki Perianne Jones in Chandra Crawford (+ 1,1). Čebaškova in Fabjanova sta zasedli končno 15. mesto.

Rezultati: Svetovni pokal .: Milano