Najboljša šesterica na tekmi [foto: Ania Trybus/smucka]

Drugo tekmo celinskega pokala nordijskih kombinatorcev v poljskem Szczyrku je dobil Norvežan Magnus Krog, Marjan Jelenko pa je tokrat osvojil odlično peto mesto.

Jelenko je tokrat po skakalnem delu preizkušnje vodil, a njegova prednost pred zasledovalci ni bila velika. V teku je tako v danes izjemno izenačeni tekmi končal na 5. mestu z le 12 sekundami zaostanka, potem ko ga je v ciljnem sprintu ugnal Norvežan Jörgen Graabak. Zmagovalca je določil fotofiniš, v katerem je Krog premagal Avstrijca Tomaža Drumla, sicer devetega po skokih. Krog je bil po skokih šesti. Jože Kamenik je zasedel 13. mesto. Žal se do točk tokrat ni uspelo dokopati ostalim našim tekmovalcem. Matic Plaznik je osvojil 32. mesto, Alen Turjak pa je s 17. mesta padel na končno 36.

V skupnem seštevku celinskega pokala po 14 tekmah vodi Fabian Riessle iz Nemčije, ki je bil danes sedmi, Marjan Jelenko pa je na sedmem mestu, čeprav je tekmoval le na šestih tekmah.

Rezultati: Celinski pokal .: Szczyrk :. Uradni rezultati
Fotogalerija: 13.02.2011, Szczyrk :. Tekma celinskega pokala